Beylikdüzü İhlas İlkokulu Öğrencilerine Kodlama Eğitimi

Beylikdüzü İhlas İlkokulu öğrencilerine 7 haftalık “temel blok kodlama” eğitimlerimiz başladı. Bu programla, öğrencilere kodlamayı sevdirmeyi ve bu alanda kariyer yapmaya yönlendirmeyi hedefliyoruz.

TACEV Eğitim Vakfı, genç nesillerin teknolojiye olan ilgisini ve yeteneklerini artırmak amacıyla Beylikdüzü İhlas İlkokulu ile bir protokol imzalayarak ilk okul öğrencilerine yönelik Robotik & Kodlama eğitimleri vermeye başladı.

İhlas İlkokulu Müdürü İdris Karakabak, yapay zeka uygulamalarının teknoloji dünyasını dönüştüreceğini ve öğrencilerin bu değişime küçük yaşlardan itibaren dahil olmasının önemini vurguladı.

Karakabak, “Çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren kodlama eğitimi ile tanıştırıyoruz. Bu yetkinliklerle donatılmış bireyler yetiştirmek ve ülkemize katma değer kazandırmak bizim için son derece önemlidir” dedi.

Karakabak, ayrıca, “Güçlü bir insan sermayesine sahip olmanın öneminin farkındayız. Bu yüzden çocuklarımızın erken yaşta kodlama becerisi edinmeleri ve bu yetenekleri rekabetçi bir dünyada kullanabilmeleri için çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

TACEV Teknoloji Proje Müdürü Gürkan Çifcioğlu ise, bu eğitimlerin 7 hafta süreceğini ve öğrencilere blok kodlama konusunda temel beceriler kazandıracağını belirtti.

Eğitimlerin amacı, öğrencilerin algoritma oluşturma yeteneklerini geliştirmek ve Scratch programlama dilinde kod yazabilme becerisi kazandırmak.

Çifcioğlu ayrıca, “Bu programın uzun vadeli hedefi, öğrencilerimize kodlamayı sevdirmek, onları bu alana ilgi duymaya teşvik etmek ve kariyerlerini bu yönde şekillendirmeye yardımcı olmaktır” dedi.

“TACEV olarak sunduğumuz eğitimlerle öğrencilerimizi kodlama ile tanıştırıyor, 7 haftalık program sonunda öğrencilerimize katılım sertifikası veriyoruz. Bu sertifikaları öğrencilerimiz okullarında sosyal etkinlik puanı olarak kullanabilirler” şeklinde konuşan Çifcioğlu, algoritma oluşturmayı öğrenen öğrencilerin problem çözme, yenilikçi düşünme ve olayların tüm ayrıntılarını değerlendirme yeteneklerini geliştirmeyi amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Bilgisi
Bilgi almak istediğiniz her konuda aşağıdaki iletişim bilgilerinden hafta içi ve Cumartesi 09.00 - 19.00 saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz.
  • Marmara Evleri 1. Kısım, Büyükçarşı Binası No: 6/58 Beylikdüzü / İSTANBUL
  • Ofis: 0212 875 03 03 - GSM: 0535 717 64 67
  • bilgi@tacev.org.tr