“GENÇ KAŞİFLER” EĞİTİME BAŞLADI

Türkiye geneli robotik ve kodlama eğitimi verdiğimiz “Genç Kaşifler İşbaşına” projesi kapsamında kayıtlarımızı tamamlayarak derslerimize başladık.

Ülkemizin teknoloji alanında yetişmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılayacak nesillerin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen TACEV, 2. dönem kampanyasında 7-13 yaşları arasındaki 1040 öğrenciye ücretsiz dokuz haftalık robotik ve kodlama eğitimi veriyor.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gönüllü öğretmenlerin yer aldığı proje Blok Kodlamaya Hazırlık ve Blok Kodlama Temel Eğitimi olmak üzere iki farklı kategoride gerçekleştiriliyor.

Uluslararası ödüllü eğitmenler tarafından verilen derslerde, öğrencilerin seviyesine göre hazırlanmış müfredatlar işleniyor.

KONTENJAN DIŞI BAŞVURULAR GELECEK DÖNEM PROGRAMINDA DEĞERLENDİRİLECEK

Eğitim Koordinatörü Gürkan Çifcioğlu yaptığı açıklamada, “Kampanyamız, umduğumuzun ötesinde bir ilgi ve taleple karşılaştı. Almanya, Hollanda, Rusya gibi ülkelerden dahi başvurular oldu. Kontenjanımız dolduğu için bu dönem burs imkanından faydalanamayanların başvuruları, Ağustos ayında başlatmayı planladığımız 3. dönem eğitimlerde değerlendirilecek” şeklinde konuştu.

Çifcioğlu ayrıca, “Öğrencilerimizin derslerdeki heyecanı, öğrenme isteği ve motivasyonu bizler için en büyük mutluluk kaynağı. Derslerde, yarının başarılı bireylerini görüyoruz. En büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun bilincinde, öğrencilerimize elimizden gelenin en iyisini, en kaliteli şekilde sunmaya çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

1 Comment:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Bilgisi
Bilgi almak istediğiniz her konuda aşağıdaki iletişim bilgilerinden hafta içi ve Cumartesi 09.00 - 19.00 saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz.
  • Marmara Evleri 1. Kısım, Büyükçarşı Binası No: 6/58 Beylikdüzü / İSTANBUL
  • Ofis: 0212 875 03 03 - GSM: 0535 717 64 67
  • bilgi@tacev.org.tr