IV. DÖNEM ÜCRETSİZ TÜRKİYE GENELİ ONLİNE KODLAMA KAYITLARIMIZ BAŞLADI

Türkiye genelinde öğrencilerimizi kodlama ile tanıştırmayı hedefleyen online kurslarımızın dördüncüsü 10 Ocak’ta başlıyor.

Ücretsiz olarak sunulan eğitimlerimizden ilk ve ortaokullarda okuyan 1000 öğrenci faydalanacak.

Yaş gruplarına göre, “Temel Kodlamaya Hazırlık” ve “Temel Kodlama” eğitimlerinin verileceği kursumuz haftada 60 dakika olmak üzere 8 hafta sürecek. Kursu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize katılım sertifikası verilecek.

TACEV Teknoloji Eğitim Koordinatörü Özge Çalık, “Alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanmış, kapsamlı eğitim planlarını öğrencilerimize sunuyoruz. Temel Algoritma’dan başalayarak Robotik ve Kodlama, 3 Boyutlu Tasarım, Oyun Tasarımı, Elektronik Devreler, Arduino ve Python gibi derslerle öğrencilerimizi çok yönlü yetiştirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

İlkokul seviyesinden başlayarak üniversite eğitimine kadar öğrencilere ilgi alanlarına göre bir kariyer planlaması sunduklarını belirten Çalık, “Türkiye genelinde bugüne kadar 4000’e yakın öğrenciye kodlama eğitimleri verdik. Daha önce kodlama eğitimi almamış öğrencilerimizin ilgi ve heyecanları bizlere bu yönde daha büyük adımlar atmak için güçlü bir motivasyon oluşturuyor” dedi.

“Çocuklarımıza teknoloji alanında dünya ile rekabet edebilecekleri bir donanım ve vizyon sunuyoruz” ifadelerini kullanan Çalık, “Türkiye’nin en ücra köşelerinde bulunan öğrenciler, ülkemizin alanında en yetkin öğretmenleri tarafından verilen bu ücretsiz eğitimlerden faydalanabiliyor. Bunu görmek bizlere büyük mutluluk veriyor” dedi.

8 Haftalık Programın Eğitim Özeti

Kodlamayı öğrenmek
Algoritma Öğrenmek
Sistematik Düşünmeyi Öğrenmek
Analitik Düşünmeyi Öğrenmek
Akranlarının Oynayabileceği Oyunlar Yapmak

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

BİLGİ İÇİN: 0535 717 64 67

3 Comments:

 • Miraç Ulaş / Cevapla

  Oğlumu kayıt ettirmek istiyorum

 • Berna Karabulut / Cevapla

  Merhaba online derslerimiz nasıl bir programla devam edecek öğrenmemiz mümkün mü

  • TACEV Eğitim Vakfı / Cevapla

   Merhaba, 541 615 67 54 no’lu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Bilgisi
Bilgi almak istediğiniz her konuda aşağıdaki iletişim bilgilerinden hafta içi ve Cumartesi 09.00 - 19.00 saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz.
 • Marmara Evleri 1. Kısım, Büyükçarşı Binası No: 6/58 Beylikdüzü / İSTANBUL
 • Ofis: 0212 875 03 03 - GSM: 0535 717 64 67
 • bilgi@tacev.org.tr