III. DÖNEM ONLİNE ROBOTİK & KODLAMA KAYITLARI BAŞLADI

Türkiye geneli III. Dönem Online Robotik ve Kodlama eğitimleri için kayıtlar başladı.

Parlak Beyinler İşbaşına” projesi kapsamında III. dönem eğitimlerinden ilk ve ortaokul öğrencileri faydalanabilecek.

Türkiye’nin önde gelen uluslar arası ödüllü eğitimcileri tarafından verilen derslerde yaş gruplarına özel olarak hazırlanan benzersiz müfredat ve içerikler kullanılıyor.

4 Ekim 2021’de başlayacak program online olarak 8 hafta sürecek. 1 Ekim tarihine kadar devam edecek başvurular, vakfın internet sitesi (www.tacev.org.tr) üzerinden online form doldurularak yapılıyor.

Proje Sorumlusu Gürkan Çifcioğlu yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin dört bir yanında henüz Robotik ve Kodlama ile tanışmayan öğrencilerimiz var. Bu öğrencileri uluslar arası standartlarda kodlama ile buluşturmayı hedefliyoruz. İlk dönem programımız henüz Ocak ayında başlamasına rağmen ileri düzeyde eğitimler alarak saygın ulusal yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz var” ifadelerini kullandı.

Robotik & Kodlama Proje Sorumlusu Gürkan Çifcioğlu

Çifcioğlu, “Artık teknolojinin birçok alanında dünya ile rekabet eden bir Türkiye var. Çocuklarımızı bu rekabetin gerektirdiği şartlarda yetiştirmek zorundayız. Bu bir lüks değil, mecburiyet. Her ailenin bu sorumluluk bilinciyle hareket etmesi ve bu tür imkanları en iyi şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Biz de vakıf olarak, bu öğrencilerimize uzman eğitmenler ve benzersiz bir müfredat sayesinde mümkün olan en iyi eğitimi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Robotik ve Kodlama’nın öğrencilerin problem çözme ve analitik düşünme yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunduğunu vurgulayan Çifcioğlu, “Bu programlar sayesinde öğrenciler gelecekte icra edecekleri mesleklerde birer iş geliştirici, problem çözücü ve iş süreçlerine katkıda bulunan bireyler olarak yetişiyor” dedi.

Ücretsiz programın ardından başarılı olan kursiyerlerin ileri düzeyde eğitim almaya hak kazanacaklarını belirten Çifcioğlu, “Bizler ülkemizin her alanda olduğu gibi teknoloji alanında da en iyiler arasında yer almasını istiyoruz. Yeterli insan kaynağınız yoksa bu hedefe ulaşamazsınız. Dolayısıyla biz Türkiye geneli programlarla bu kaynağın zenginleşmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

1 Comment:

  • ahmet ekrem / Cevapla

    Kodlamaları öğrenmek istiyorum ve bu konulara karşı ilgiliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Bilgisi
Bilgi almak istediğiniz her konuda aşağıdaki iletişim bilgilerinden hafta içi ve Cumartesi 09.00 - 19.00 saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz.
  • Marmara Evleri 1. Kısım, Büyükçarşı Binası No: 6/58 Beylikdüzü / İSTANBUL
  • Ofis: 0212 875 03 03 - GSM: 0535 717 64 67
  • bilgi@tacev.org.tr